XXVI Gala Ambasadora Województwa Lubelskiego i XIX projektu gospodarczego Marka LUBELSKIE

W minioną sobotę (22 lutego) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Zarząd Województwa Lubelskiego ogłosił nowych Ambasadorów Województwa Lubelskiego w kategorii: osoba, firma i instytucja. Tym samym nasze województwo liczy już 88 ambasadorów, w tym 9 ambasadorów specjalnych. Podczas uroczystej gali poznaliśmy również laureatów XIX projektu gospodarczego Marka LUBELSKIE.
Galę otworzył „Walc” Wojciecha Kilara z filmu „Trędowata” w wykonaniu trio muzycznego EASTORIA w składzie: Marcin Sanakiewicz (fortepian), Aleksandra Złotnicka (skrzypce) i Katarzyna Mach (wiolonczela). Przez cały wieczór trio dbało o oprawę muzyczną wydarzenia.
– To już 26. edycja wręczenia honorowych tytułów Ambasador Województwa Lubelskiego. To dowód, że jako region mamy się czym pochwalić. Lubelskie staję się coraz silniejsze, m.in. dzięki przedsiębiorcom, których produkty i usługi są na najwyższym poziomie zdobywając uznanie w kraju i na świecie. Moc naszego regionu to także wyjątkowi ludzie, nieprzeciętne osobowości, przedsiębiorcy, artyści, sportowcy, którzy potrafią zainteresować swoją działalnością i sukcesami szerokie grono odbiorców. Rola Ambasadora polega właśnie na reprezentowaniu marki, jaką jest Województwo Lubelskie – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.
Wręczenie certyfikatów laureatom XIX projektu gospodarczego Marka LUBELSKIE
Jak co roku podczas Gali wręczane były certyfikaty projektu gospodarczego Marka LUBELSKIE kolejnym laureatom z regionu. Województwo Lubelskie stawia na rozwój nowoczesnej gospodarki. Połączenie tradycji z rozbudowanym zapleczem naukowo-badawczym oraz przedsiębiorczością firm i ich otwarciem na innowacje, dają dużą dynamikę gospodarce regionu w bardzo różnych branżach. Dzięki takim przedsiębiorcom Lubelskie jest kojarzone z tym, co niezawodne i najlepsze.
Decyzją kapituły 9 grudnia 2024 r. do projektu gospodarczego Marka Lubelskie dołączyło kolejnych siedem firm z regionu:
- KABAKO GRUPPE Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu Lubelskim
- Bio Berry Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie
- Stal–Tech Sp. z o.o. z siedzibą w Łążku Ordynackim k. Janowa Lubelskiego
- Roztoczański Związek Pszczelarzy Tomaszów Lubelski z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim
- BIMIZ FOOD Sp. z o.o. z siedzibą w Radzyniu Podlaskim
- Arcus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. z siedzibą Lublinie
- Kolejowy Serwis Mobilny Sp. z o.o. z siedzibą w Małaszewiczach Dużych
Projekt gospodarczy Marka LUBELSKIE realizowany jest od 2007 roku. Jest wyjątkową formą promocji dla firm prowadzących działalność gospodarczą w województwie lubelskim. Zastrzeżony znak towarowy jest symbolem jakości, innowacyjności i dbałości o środowisko naturalne. Projekt gospodarczy Marka Lubelskie to wartość dodana dla firm, regionu i jego mieszkańców. Pomaga budować lokalny patriotyzm, wspiera działania proinwestycyjne i rozwój gospodarczy regionu, podnosi konkurencyjność przedsiębiorstw oraz promuje najlepsze produkty i usługi. Już 113 przedsiębiorstw z województwa lubelskiego zostało wyróżnionych certyfikatem Marka LUBELSKIE
Nadanie honorowych tytułów „Ambasador Województwa Lubelskiego 2024”
Województwo Lubelskie już od ponad dwóch dekad honoruje tych, których działalność wpływa na promocję i budowanie dobrego obrazu regionu. Prestiżowy tytuł i statuetkę Ambasadora Województwa Lubelskiego otrzymało dotychczas 88 osób, instytucji i firm, reprezentujących bardzo różne obszary działalności. W tym gronie mamy również 9 ambasadorów specjalnych. Wśród wyróżnionych podmiotów są lubiani artyści, mistrzowie sportu, uznani naukowcy, ale także zasłużone dla polskiej nauki uczelnie wyższe i instytuty badawcze. Sbą też bardzo silne w swoich branżach przedsiębiorstwa, mające wysoką pozycję na krajowym rynku i śmiało wchodzące na rynki zagraniczne. To artyści, sportowcy, naukowcy, lekarze, menadżerowie, ale także uczelnie, instytuty oraz przedsiębiorstwa osiągające spektakularne sukcesy w swoich dziedzinach. To nasi Ambasadorowie sławiący województwo w kraju i poza jego granicami.
Nominowani w kategorii FIRMA 2024:
- Fabryka Kabli ELPAR Spółka z. o.o. w Parczewie
- MOTOR LUBLIN S.A.
- Wytwórnia Makaronu Domowego „POL-MAK” S.A.
Nominowani w kategorii INSTYTUCJA 2024:
- Caritas Archidiecezji Lubelskiej
- Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
- Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Lublinie
Nominowani w kategorii OSOBA 2024:
- Aleksandra Mirosław
- Tomasz Momot
- Julia Szeremeta
Laureaci XXVI Gala Ambasadora Województwa Lubelskiego
W tym roku, już po raz 26. wyróżniliśmy Ambasadorów Województwa Lubelskiego. Tegoroczni laureaci Gali Ambasadora to:
W kategorii FIRMA – Wytwórnia Makaronu Domowego „POL-MAK” S.A.
Wiodący producent makaronów w Polsce. Firma założona w 1995 r. z siedzibą w Ludwinie, skutecznie łączy tradycyjne receptury z nowoczesnymi technologiami, zdobywając uznanie konsumentów na rynku krajowym i za granicą. POL-MAK to jeden z czołowych pracodawców w regionie, a mocną stroną spółki jest współpraca z rolnikami i promocja zrównoważonego rozwoju w rolnictwie. Firma angażuje się też w inicjatywy charytatywne i edukacyjne. Wśród licznych nagród i wyróżnień, potwierdzających wkład w innowacyjność i rozwój gospodarki, posiada certyfikat Marka Lubelskie oraz nagrodę „Międzynarodowy sukces w obszarze regionów TRÓJMORZA”.
W kategorii INSTYTUCJA – Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Lublinie
WOMP obchodził w 2024 roku jubileusz 60-lecia istnienia. Był to też czas zakończenia wielu doniosłych inwestycji. Oddanie nowego bloku C, a także centralnej rejestracji w bloku D i wyremontowanego bloku A zdecydowanie poprawiło jakość i dostępność usług dla pacjentów Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej. Zyskali wszyscy pacjenci, w tym niepełnosprawni, polepszył się też komfort pracy personelu. Ośrodek jest liderem w obszarze medycyny pracy, integruje środowisko naukowe i branżę medyczną poprzez organizację szkoleń i konferencji oraz kształcenie podyplomowe kadr medycznych.
W kategorii OSOBA – Aleksandra Mirosław
Multimedalistka w dyscyplinie wspinaczka sportowa na czas; zdobywczyni jedynego złotego medalu olimpijskiego dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, na których ustanowiła rekord świata 6,06 sekundy. Aleksandra wielokrotnie biła rekordy świata, zdobywając najwyższe laury mistrzostw świata, mistrzostw świata juniorów i mistrzostw Europy. Jest zwyciężczynią plebiscytów: Najlepszy Sportowiec Roku 2024 Województwa Lubelskiego oraz Najlepszy Sportowiec Polski 2024 „Przeglądu Sportowego”. Pochodzi z lubelskiej sportowej rodziny: mama trenowała siatkówkę, ojciec sztuki walki, a siostra wspinaczkę. Jej najbliższym współpracownikiem i trenerem jest mąż Mateusz.
Dodatkowo kapituła postanowiła uhonorować tytułem AMBASADORA SPECJALNEGO jeszcze jedną instytucję – Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
Caritas to katolicka organizacja pozarządowa działająca na Lubelszczyźnie od 1991 roku, stawia sobie za cel niesienie pomocy osobom potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej lub życiowej. Caritas dofinansowuje posiłki w szkołach i placówkach wychowawczych, funduje stypendia dla uczniów szkół podstawowych i średnich, wspiera seniorów oraz chorych i niepełnosprawnych poprzez warsztaty terapii, wczaso-rekolekcje, domowe hospicjum i wiele innych dzieł. W ostatnich latach lubelska Caritas pomagała ofiarnie uchodźcom wojennym oraz uczestniczy w działaniach humanitarnych na Ukrainie, a od jesieni ubiegłego roku niesie pomoc powodzianom na Dolnym Śląsku.
Gwiazdą wieczoru podczas tegorocznej Gali był zespół ZAKOPOWER.
Fotorelacja poniżej.




















Most read
PRZEDŁUŻAMY NABORY! PRZEDSIĘBIORCO! OGŁASZAMY NABORY NA 2025 ROK
Misja wielosektorowa połączona z udziałem w Wystawie Światowej EXPO OSAKA 2025
Misja odwołana! Wielosektorowa misja gospodarcza połączona z udziałem w Targach Vietnam EXPO
Ostatnia szansa na złożenie wniosku! Wydarzenie targowo-wystawiennicze ANUGA 2025
WYNIKI NABORU! Targi BIOFACH 2025, Niemcy
- Events
- Economic missions
- Important
- Announcements and announcements
- Projects
- Innovations
- Investments
- Export